Zelené čísla dosiek pre elektrické autá prichádzajú

Elektrické autá teraz môžu byť vybavené zelenými doskami s číslami, pričom staré aj nové EV dokážu zobraziť taniere.
Prvým vodičom, ktorý dostal zelenú dosku, bol tajomník dopravy Grant Shapps, ktorý mal ozdobenú ekologickú registračnú známku Signaling Tesla Model 3. Shapps povedal: „Dosky na zelených číslach pomôžu zvýšiť povedomie o čistejších automobiloch na našich cestách, čo dokazuje, že v našom pochopení je oveľa viac ekologická doprava v budúcnosti.“
Reklama – krátky článok pokračuje nižšie

Zelený prúžok pre číselné dosky EV oznámil v júni SHAPPS, aby sa ešte viac zvýšili profil automobilov poháňaných batériou a pripravil cestu pre možné stimulačné schémy na podporu zaberania elektrických vozidiel. Dosky sú k dispozícii od utorka 8. decembra 2020.

Top 10 najdlhších elektrických automobilov 2022

Namiesto toho, aby boli úplne zelení doska, EV budú mať na svojej prednej a zadnej strane konvenčné biele a žlté platne, ale doštičky budú mať na ľavej strane zelený vertikálny blesk.
Zelené platne vedie Ministerstvo pre dopravu (DFT) pred zákazom predaja nových konvenčných motorových vozidiel s vnútornou prípravou od roku 2030 a cieľom Spojeného kráľovstva je sa do roku 2050 stať uhlíkovou neutrálnou.
Dosky uľahčia identifikáciu elektrických automobilov, čo umožní miestnym orgánom navrhovať a vykonávať nové politiky, ktoré do nich povzbudia oveľa viac ľudí, ako je lacnejšie parkovanie a úplne bezplatný vstup do čistej vzduchovej zóny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *