„Kupujúci požadovali viac automobilov, ktoré nosili„ vyrábané v britských štítkoch “

, ak sa majú veriť oficiálnym údajom, britskí motoristi hrali v roku 2016 Bliner tým, že kúpili toľko nových automobilov, že registrácie za rok sa viazali 2,7. milión – rekordný vysoký. Zodpovedajúce čísla pre dodávky a nákladné vozidlá v továrni boli tiež hore. To isté platí pre použitý predaj. To všetko nezabudnite, v jednom z najbohatších 12-mesačných období v britskej histórii.
Reklama – článok pokračuje nižšie

Tento skutočne bezprecedentný dopyt po úplne nových, vopred zaregistrovaných a z druhej ruky znamenal, že tradičné obchodné zastúpenia (plus stále dôležitejšie netradičné maloobchodné predajne) prilákali viac platiacich zákazníkov ako kedykoľvek predtým. Ostatné dane súvisiace s vozidlom-ako nikdy predtým.
• 2016 Record Rok pre registrácie nových automobilov v Spojenom kráľovstve, ale čísla sa predpokladá, že v roku 2017 klesnú
Každý mesiac bolo postavených viac ako 200 000 motorov, a hoci sa očakáva, že oficiálne údaje, ktoré sa majú konať koncom tohto mesiaca, ukážu rok 2016, nebol tým najlepším rokom pre ročnú výrobu automobilov (1,9 m vozidlá v roku 1972 zostáva cieľom poraziť), 45 -Yeare Old Record sa má rozbiť v roku 2017, keď by mali približne 2 m automobily vyradiť výrobné linky vo Veľkej Británii.
Kupujúci v pevninskej Európe a mimo nej v posledných mesiacoch požadovali viac, nie menej, autá, ktoré nosia štítky „vyrobené v Británii“. A tento trend bude pravdepodobne pokračovať – ​​najmä vďaka nášmu producentovi číslo jedna, Jaguar Land Rover, ktorý stavia novú škálu automobilov, ktoré sú lepšie ako mnohé (alebo väčšina) nemeckých firiem.
Podľa spoločnosti výrobcov motorových motorov a obchodníkov, z každých 100 nových automobilov, ktoré sa tu minulý rok zaregistrovali, iba tri boli poháňané vozidlami. Je to znepokojujúce, pretože kombinácia troch percent „alternatívy“ a 97 % „konvenčných“ v roku 2016 je opakovaním roku 2015 – čo dokazuje, že AFV zostávajú porovnateľne neatraktívne pre motoristické masy.
• Najpredávanejšie autá v roku 2016
Ďalším bummerom je, že dve legendárne americké značky konečne hodili do uteráka minulý rok, keď Chevrolet zaregistroval iba štyri autá, zatiaľ čo Chrysler ešte horší, Er, žiadny. Nie jeden. Naopak, registrácie pre domáce markízy ako Bentley, JLR, McLaren a MG Rocketed.
To všetko stačí na to, aby sa dobrí ľudia Blighty cítili hrdí na to, že sú Briti. a prečo nie? Môžeme byť malá a trochu izolovaná pôda. Ale dierujeme vysoko nad našu váhu – v našich dizajnérskych štúdiách, motorových závodoch, automobilových továrňach a stále viac rušných showroomoch.

A poďme na špeciálny nový rok poďakovať za štrajk, Salt of the Earth British Carsers, ktorí sú teraz zaradení medzi najlepšie na svete.
Máte radšej British Marques? Dajte nám vedieť v sekcii komentárov nižšie …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *