Nissan Qashqai Recall

Nissan pripomína 7 300 návrhov Qashqai vo Veľkej Británii za poruchu, ktorá môže spôsobiť, že volant odchádza v rukách vodiča. Je to súčasť spomínania na celom svete, ktorý ovplyvňuje 51 000 krížov postavených britských
Problém sa týkal svetla, keď motorista vo Fínsku parkoval na autách, aby objavil svoj Qashqa, len aby zistil, že volant prišiel k autu bezplatný. Našťastie k výskytu došlo pri nízkej rýchlosti, ako aj majiteľ bol nezranený, následne však natočil chybu a zverejnil video online.
Reklama – príspevok pokračuje nižšie

Japonská firma uvádza, že problém je na chybnej časti – kĺb, ktorý spája volant so stĺpcom. Tento problém bol uvedený na zlú dávku okolo 600 riadiacich kolies, ktoré sú kvôli chybe dodávateľa slabšie ako obvykle.
Podľa Nissana táto porucha ovplyvňuje iba jedno percento vozidiel vyvinutých medzi 27. februárom a 16. mája tohto roku – firma však nemá žiadny spôsob pochopenia toho, ktoré vozidlá sa uskutočňujú, takže si ich všetky musia vyvolať.
Majitelia sa musia kontaktovať so svojím obchodným zastúpením, aby zistili, či sú uskutočnené alebo zdravé služby Nissan Client Services na čísle 01923 899 334.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *