2012 Canadian Grand Prix Kvalifikácia

Sebastian Vettel začne kanadskú veľkú cenu z pozície pólu. Posledné kolo šampióna sveta boli tri desatiny druhej rýchlejšie ako Lewis Hamilton, ktorý začína na druhom mieste.

FIA požadovala, aby Red Bull minulý týždeň odstránil diery z podlahy automobilov a nákladných automobilov, avšak to nezabránilo Vettelovi v dominancii relácie. Jeho prvé kolo Q3 bolo rýchle pre nastavenie tyče, ako aj jediný vodič, ktorý skóroval čas do 1 minúty 14 sekúnd.

Fernando Alonso a Mark Webber zdieľajú druhý rad mriežky. Nico Rosberg začne na piatom mieste – silný výsledok premýšľania o tom, že v konečnej metóde mal veľmi kúsok, kvôli problému s konektorom paliva.

Začína pred Felipe Massa a Romain Grosjean pre Lotus. Jeden, ako aj iba kolo Q3 Paula Di Resta, postačovalo pre ôsmy. Michael Schumacher, ako aj Jenson Button Tow Top 10.
Reklama – článok pokračuje nižšie

Pastor Maldonado orezal stenu šampiónov v poslednom lietajúcom kole Q2. Utočil sa a poškodil pozastavenie na zadnej strane jeho Williams, ktorý potom musel byť tlačený späť do garáže. Päťbázový mriežkový poplatok za následnú modifikáciu prevodovky znamená, že začína 22. miesto v mriežke.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *