1998 vs 2015 Test nehody: Miera úmrtnosti 4-krát vyššia v starších vozidlách

Austrália, ako aj nezávislá bezpečnostná skupina Nového Zélandu ANCAP duplikovala čelnú zrážku medzi dvoma Toyota Corollas od roku 1998, ako aj rok 2015 (2015. Corolla sa chápe ako Toyota Auris vo Veľkej Británii), aby demonštrovala výrazný rozdiel medzi bezpečnostnými funkciami v nových aj starých autách.
Zábery, ktoré je možné vidieť vo videu nižšie – ukazuje, že cestujúci s obrovskými silami sú vystavení starnúcim vozidlám, ktoré nemajú štrukturálnu tuhosť súčasných ekvivalentov.

Pri konaní na analýzu, ktorá naznačuje, že vozidlá vyvinuté pred rokom 2000 sú štyrikrát väčšie, budú zahrnuté do smrteľnej nehody ako vozidlá zostavené po roku 2011, pár korún sa zaviedol do seba rýchlosťou 40 mph.
Reklama – článok pokračuje nižšie

“Staršie vozidlo utrpelo katastrofické štrukturálne zlyhanie s figurínovými hodnotami, ktoré ukazujú mimoriadne vysoké nebezpečenstvo vážnej hlavy, prsníka a zranenia nôh vodiča,” uviedol generálny riaditeľ ANCAP James Goodwin. „Dosiahlo skóre iba 0,40 zo 16 bodov – nulové hviezdy.
„Naopak, súčasný dizajn fungoval mimoriadne dobre s ponúkanou päťhviezdičkovou úrovňou zabezpečenia, ktorá získala 12,93 zo 16 bodov.
„Bezpečnosť nie je špičkovým a chceme, aby všetci zostali na cestách bez rizika, takže spotrebitelia by mali hľadať najbezpečnejšie vozidlo, za ktoré môžu platiť, ako aj najbezpečnejšie vozidlo, ktoré vyhovuje ich potrebám.“

Experiment je podobný jednému ďalšiemu testu, ktorý vykonal Euro NCAP začiatkom roku 2017, kde Rover 100 z roku 1997, ako aj nový Honda Jazz, tiež havaroval rýchlosťou 40 km / h v tejto situácii do steny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *