Poslanci U-Turn v plánoch na obmedzenie nováčikov šoférov za volantom

Vláda opustila koncepciu zabezpečenia bezpečnostných obmedzení nedávno kvalifikovaných mladých vodičov, dozvedel sa CAR RESPONT.
Premiestnenie prichádza aj napriek novému prieskumu Nadácie RAC, ktorý vykazuje silnú podporu verejnosti, okrem výskumnej štúdie financovanej vládou, ktorá presne odhalila, ako také obmedzenia môžu zachrániť 430 životov ročne.
Namiesto toho bolo vybrané takzvané promócie, ktoré by „obmedzilo slobody“. David Davies, vedúci parlamentných paktov o bezpečnosti cestnej premávky, povedal spoločnosti Car Express: „Hovoril som s predstaviteľmi, ktorí uviedli, že sa to nestane. Určite sme sklamaní. “
Reklama – krátky článok pokračuje nižšie

• Predaj nových vozidiel až o 10 percent v prvých šiestich mesiacoch roku 2014
Podľa pôvodných návrhov sa nedávno kvalifikovaní šoféri mladší ako 24 rokov zaoberali nočným vychádzaním v jazde, čo je zníženie počtu mladých cestujúcich, ktoré by mohli priniesť, ako aj nižšie limity alkoholu. Takmer jedna z ôsmich obetí ciest zahŕňa šoféra vo veku 17-19 rokov, zatiaľ čo nový prieskum Nadácie RAC ukazuje, že tieto zmeny podporili dve tretiny dospelých šoférov.
Ale napriek silnej podpore poslancov, ako aj skupín pre bezpečnosť cestnej premávky, vláda ustúpila z publikovania „zeleného papiera“, pôvodne zaručeného pre minulú jar, ktorá odštartuje proces, aby sa zmeny skončili zákonom.
„Súčasná vláda neustále zaručuje ekologický dokument o bezpečnosti mladých šoférov a neustále ju nevytvoril,“ uviedol profesor Stephen Glaister, riaditeľ Nadácie RAC. „Keby to bol akýkoľvek typ inej oblasti politiky verejného zdravia a wellness, došlo by k výkriku.“

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *