Jaguar Land Rover odhaľuje zmyslový volant

Jaguar Land Rover spolupracoval s Glasgow University s cieľom vyvinúť nový zmyslový volant, ktorý sa zahrieva a ochladí, aby informoval vodičov o nadchádzajúcich križovatkách.
Na výstražné ovládače sa teplota bokov volantu mení o rozdiel šesť stupňov Celzia, ale je možné ju upraviť tak, aby vyhovovala jednotlivcom. JLR uviedol, že táto technológia bude užitočná pri jazde v zlých poveternostných podmienkach.
Reklama – článok pokračuje nižšie

• JLR odhaľuje novú technológiu „Zarobte pri jazde“
Táto technológia bola vyvinutá s cieľom zvyšovať povedomie vodičov a sledovať ich na ceste, a nie obrazovku Sat-Nav, pretože rozptýlenie vodičov je jedným z najväčších prispievateľov k dopravným nehodám.
JLR uviedla, že táto technológia môže byť integrovaná aj do pádiel na zmenu prevodovky pre budúce autonómne vozidlá. Pádliaky sa budú zahriať alebo vychladnúť, keď bude ovládanie vozidla odovzdané z vodiča do samotného vozidla. Medzi ďalšie aplikácie tejto technológie patria neurgentné varovania, ako sú úroveň paliva alebo body záujmu, ktoré sa majú použiť, a môžu sa použiť ako alternatíva k zvukovým alebo vibračným oznámeniam.
Projekt vyplýva z predchádzajúcich bezpečnostných funkcií vyvinutých spoločnosťou JLR, ako sú autonómne mobility, ktoré sú vybavené „digitálnymi očami“, aby informovali ostatných používateľov cestnej premávky o smerovaní cestovania a povedomia.
Myslíte si, že zmyslový volant je dobrý bezpečnostný nápad? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *