PSA na elektrifikáciu zostavy kompaktných van z budúceho roka

PSA potvrdila, že partner Peugeot, Citroen Berlingo a Vauxhall Combo dostanú čisto elektrické deriváty pred rokom 2021. Rozhodnutie je súčasťou záväzku francúzskej firmy ponúknuť v priebehu nasledujúcich piatich rokov plne elektrifikované portfólio.
Tri dodávky budú obsahovať rovnaký elektrický motor s rozlohou 134 koní a batériu 50 kWh, ktorý používajú E-expert Peugeot, Citroen E-Dispatch a Vauxhall Vivaro-E, okrem osobných vozidiel, ako sú Peugeot E-2008 a Vauxhall Corsa E. Existujúce trio elektrických dodávkových vozidiel sú nové modely založené na rovnakých základoch EMP2, takže by mali dostávať rovnaký rozsah podvozkov a vylepšení technológií, ktoré sprevádzajú hnaciu sústavu EV.

Najlepšie elektrické dodávky 2022

Oficiálne údaje o výkone a rozsahu sa ešte musia potvrdiť-ale vzhľadom na to, že tri dodávky budú obsahovať rovnaké batérie ako E-Expert Peugeot na základnej úrovni, očakávame, že by sa mali aspoň zodpovedať jej nárokovanej 148 míľovej hodnote.
Reklama – krátky článok pokračuje nižšie

Mali by byť tiež porovnateľné časy poplatkov, pretože tri modely budú k dispozícii s rovnakou možnosťou nabíjania 11 kWh ako E-expert. Takže pomocou domácej nabíjačky Wallboxu by všetky tri kompaktné dodávky mali byť schopné získať späť plnú náboj za približne päť hodín.
Rovnako ako úžitkové vozidlá PSA v strednej veľkosti, aj tieto nové kompaktné elektrické dodávky by mali ponúkať rovnakú nosnosť ako súrodenci poháňaní nafty, pretože čisto elektrická verzia platformy EMP2 namontuje batériu pod podlahou vozidla.
Objem nákladu by mal byť identický pre tri nové modely, medzi 3,3 a 3,8 metrov kubických – hoci maximálna hmotnosť užitočného zaťaženia dodávkových dodávok sa pravdepodobne zníži nad vynikajúcou hodnotou 1 009 kg z dôvodu obmedzení bežeckého prevodu EV .
Nakoniec PSA tiež potvrdila, že ponúkne čisto elektrické verzie derivátov MPV troch dodávkových vozidiel-pušky, Berlingo a Combo Life People People.
Čo si myslíte o nových čisto elektrických kompaktných dodávkach PSA? Dajte nám vedieť v sekcii komentárov nižšie …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *