Nemecké mesto na vyhostenie automobilov a nákladných automobilov úplne do 20 rokov

Hamburg, druhé najväčšie mesto Nemecka, vypracovalo predbežné plány, ktoré sa v konečnom dôsledku zbavia požiadavky na autá a nákladné auto po celom meste v priebehu nasledujúcich 20 rokov. V rámci „plánu zelenej siete“ sa v meste zriadia chodci, cyklista a verejné dodávky iba zariadenia.
Plán vedie skôr na rozdiel od populárnej histórie Nemecka s automobilom. Tvorcovia ako BMW, Mercedes a Audi v súčasnosti lietajú vlajkou pre nemecký motorický trh, zdá sa však, že ich výrobky budú v blízkej budúcnosti prebytočné v Hamburgu.
Reklama – príspevok pokračuje nižšie

Takmer 40 percent Hamburgu sa skladá z ekologických oblastí, ako aj z parkov. Plánuje sa prepojiť tieto oblasti s cyklistickými trasami, ako aj chodníkmi, čo ľuďom umožňuje vyskúšať si veľa mesta bez požiadavky na auto.
Hovorkyňa mesta Angelika Fritsch v rozhovore pre Guardian uviedla: „Ostatné mestá vrátane Londýna majú ekologické prstene, avšak ekologická sieť bude špeciálna pri pokrytí oblasti od okrajov do centra mesta. Za 15 až 20 rokov sa budete môcť pozrieť na mesto výlučne na bicykli aj na nohách. “
Spolu s pokrokom týchto zón bez automobilov bude mesto tiež vybudovať oveľa ekologickejšie oblasti, ktoré by pomohli prijať CO2, ako aj kontrolovať klímu mesta.
• Veľa nákladovo efektívnych automobilov

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *