Cesta-Legal Koenigsegg Agera XS smerujúca do Monterey Cars a Tough Week

Švédsky výrobca supercaru Koenigsegg bude na tohtoročnom týždni Monterey Car and Trouch Week a na cestnej legálnej verzii Agera RS. Agera XS má oči zavlažujúce 1 341 koní, ktoré vychádzajú zo svojho Twin-Turbo V8, plus viac denných funkcií pohodlia ako Rs.
Napriek tomu, že je úplne homologický pre americké cesty, Agera XS zostáva nepopierateľne zasiahnutá v metóde, len málo ďalších cestných legálnych automobilov a nákladných automobilov. Koenigseggove zábery predstavujú nový povrch „Karosserie Orange“, ako aj zadné krídlo z uhlíkových vlákien. Posledne menované sa uvádza, že je najväčším krídlom, ktoré sa kedy namontovalo na koenigsegg, a je podobné tomu, ako je to na koenigsegg: 1.
Reklama – článok pokračuje nižšie

• Najlepšie Hypercars 2016
6

Interne XS pokračuje v štýle s oranžovým šitím čiernou Alcantarou. Pri prenose do legality sa pridáva viac funkcií pohodlia, ako sú „inteligentné“ airbagy, klimatizácia, jablkový CarPlay, elektrické sedadlá, ako aj systém hydraulického zdvíhania, aby sa AGERA získala cez rýchlostné hrbole.
Pod kapotou sa nachádza presne rovnaký 5,0-litrový dvojitý Turbo V8 ako AGERA RS, čím sa vytvára 1 341 koní. Na správu tejto sily využíva XS uhlíkové keramické brzdy, aktívnu aerodynamiku a adaptívne tlmiče. Kerbweight je citovaná na 1 395 kg, čo je o niečo viac ako Agera Rs. Sedemstupňová prevodovka s pádlovým posunom sa však nezmení od Agera RS.
XS bude označený návratom Koenigsegga na americký trh, ktorý manažér Christian von Koenigisegg označil za „povodie“ pre spoločnosť.
Koenigsegg tiež premietne Crazy Regera v Monterey Cars a Touck Week. Trojmotorová hybridná Regera sa uvádza, že je pripravená na výrobu a vytvára 1 479 koní a moment takmer 2 000 Nm s jedným rýchlostným prenosom. Oneskorenia znamenajú, že predbežný dátum vydania spoločnosti Regera sa oneskorí na začiatku roku 2017, hoci Koenisegg overil 80 návrhov.
Povedzte nám, čo veríte o Koenigsegg Agera XS v komentároch …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *