Spoločnosť Toyota odhaľuje nový robot T-HR3 kontrolovaný ľudským človekom na použitie vo vesmíre

Toyota vykazoval svoju technologickú zdatnosť predvádzaním nového robota T-HR3. Humanoidný robot tretej generácie bol navrhnutý tak, aby poskytoval dôležitú pomoc v rôznych prostrediach – napríklad v nemocniciach alebo vesmíre.
Dôležité je, že T-HR3 je ovládaný z „hlavného manévrovania systému“ (MMS), ktorý berie jeho vstupy z nositeľných ovládacích prvkov pripojených k telu používateľa. To dáva stroju celý rad možných aplikácií, ktoré by sa mohli predstaviť na lekárske zákroky, cestovanie v priestore alebo dokonca čistenie vášho vozidla v chladný deň.
Reklama – článok pokračuje nižšie

To, čo vidí robot, sa privádza späť k osobe, ktorá ju ovláda pomocou náhlavnej súpravy, takže používateľ môže interpretovať nebezpečné prostredie – napríklad skládku rádioaktívneho paliva alebo zasneženú príjazdovú cestu Berkshire – a ľahko manipulovať s robotom s úspešným výsledkom.
• Autá bez vodiča: všetko, čo potrebujete vedieť
Robot má v MMS 29 častí tela a 16 riadiacich systémov, čo mu dáva neuveriteľne životný rozsah pohybu. Jeho pohyb by mal byť ešte neuveriteľne presný, pretože T-HR3 nasleduje predchádzajúcich robotov, ktoré boli vyvinuté na hranie hudobných nástrojov.
V propagačnom videu vydanom spoločnosťou Toyota je možné vidieť T-HR3 vyzdvihnúť loptu a budovať LEGO, čo je možné pomocou spätnej väzby od sily. Systém, ktorý replikuje interakciu medzi objektom a rukou robota, ho privádza späť na nositeľné ovládacie prvky uvedené vyššie a spôsobuje, že sa užívateľ cíti, akoby skutočne interagoval s objektom.
Je smutné, že ešte sa musí zmieniť o tom, koľko by stálo T-HR3, nehovoriac o tom, či budú k dispozícii pre verejnosť na kúpu. Takže zatiaľ budete musieť udržať údržbu automobilov sami.
Pomáha nás Toyota T-HR3 posunúť nás bližšie k bezpečnejšiemu svetu pre celé ľudstvo, alebo nás neúprosne priťahuje smerom k Dňu súdu? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *