Nová technológia webového dopravného svetla, ktorá pomáha jednotlivcom smartfónov prejsť cez cestu

, holandská obec predstavila, že pre chodcov sa vyvinula osobitne vyvinuté webové semafory pre chodcov, ktorá pomáha jednotlivcom smartfónov zabrániť tomu, aby vstúpili do webovej prevádzky tým, že ukazujú farebný pás svetla na chodníku.
Nové +Lightline Light, ktorý postavil holandská firma HIG Web Traffic Systems, obsahuje prúžok LED, ktorý osvetľuje chodník s horizontálnym pruhom pred prechodom cesty. Jednotlivci smartfónov, ktorí sa pozrie na svoj telefón, uvidia farbu pásu pod nohami a potom vystúpi na cestu.
Reklama – krátky článok pokračuje nižšie

Webové semafory sa skúšajú v obci Bodegraven-Rereeuwijk a prepínajú svetlo na zemi medzi červenou a zelenou farbou. Keď sa svetlo chystá modifikujú farbu, pás LED dôsledne bliká na upozornenie chodcov.
• Rekordný počet šoférov ulovených pomocou mobilných telefónov
Kees Oskam, radca v obci, uviedol oveľa viac a oveľa viac chodcov je rozptyľovaný svojimi telefónmi za úkor úroku z premávky. “Tento trend nemôžeme rýchlo zvrátiť, ale chceme ho očakávať.”
Mark Hofman z HIG povedal holandskej spravodajskej stránke Omroepwest: „Smartphone využíva chodci, ako aj cyklisti, je hlavným problémom. Traby v Haagu pravidelne robia núdzovú zastávku, pretože niekto sa namiesto premávky pozerá na svoj smartphone. “
Fungovalo by podobná služba vo Veľkej Británii? Bolo by oveľa lepšie, keby jednotlivci smartfónov vyzerali pred krížením oboma metódami? Povedzte nám v komentároch nižšie …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *