Nissan, ktorý nahradí Renault v Formule E od sezóny 2018/19

Nissan, overil, že pôjde do Formuly E od sezóny 2018-19, pričom sa pripojí k rastúcemu zoznamu hlavných výrobcov, ktorí sa zaviazajú k celoelektrickým jednorazovým závodom s jedným sedadlom séria.
Vstup spoločnosti Nissan sa zhoduje s stiahnutím Renault zo športu, pretože Aliancia Renault-Nissan neexistuje, aby jej dve vlajkové značky bojovali proti sebe. Od roku 2018 sa francúzska značka zameriava na svoje zdroje na návrat k najvyššiemu kroku vo Formule 1.
Reklama – článok pokračuje nižšie

• NOVÉ 2018 Nissan Leaf Review
Nissan sa však opiera o Renaultove odborné znalosti a skúsenosti, aby sa dostal do športu, a tiež zdedí polohu Renault ako partner tímu E-DAMS. All-Electric Championship budú fungovať budúci rok nové pravidlá so zavedením nového podvozku a nových špecifikácií batérie.
Japonská firma uvádza, že jej blížiaci sa vstup Formula E bude slúžiť ako odrazový mostík, ktorý predstavuje svoju stratégiu elektrického vozidla. Načasovanie vyhlásenia zodpovedá zavedeniu nového Leaf EV druhej generácie, plus vystavenie dvoch úplne nových elektrických nápadov-horúcich listov NISMO, ako aj nového konceptu IMX, ktorý zobrazuje nadchádzajúce elektrické SUV.
Nissan je úplne prvá japonská značka, ktorá sa dostane do Formuly E, a bude sa konať proti hrstke špičkových európskych výrobcov, ktorí tiež pripravujú vstupy, ako sú BMW, Audi, Porsche a Mercedes. Jaguar je už v športe, zatiaľ čo Citroen zachováva mieru záujmu s tímom DS Virgin Racing Team.
Je Formula E nakoniec vhodnejšia pre obrovských výrobcov ako pre vzorec 1? Povedzte nám svoje myšlienky v komentároch.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *