Nissan odhaľuje 2014 Le Mans Challenger

Nissan odložil zábaly zo svojho vstupu na 24 hodín Le Mans v roku 2014. Zeod RC, ktorý bol vystavený na výbehu tohtoročného podujatia (ktorý sa začína 22. júna), vyvíja skúsenosti spoločnosti s radikálnou myšlienkou deltawingu v roku 2012, ako aj integruje pokročilú technológiu elektrických hnacích jednotiek.
Zeod RC bude bežať v spoločnosti Le Mans v „Garage 56“ – špeciálny vstupný slot vyhradený organizátormi pretekov pre autá a nákladné autá, ktoré nie sú v súlade s existujúcimi triedami, ale ukazujú dômyselnú automobilovú technológiu. Zeod znamená nulový výtok na požiadanie, ako aj keď presný dizajn pohonu vozidla nebol dokončený, očakáva sa, že na žiadosť vodiča bude mať schopnosť prepínať medzi elektrickým a vnútorným prípravou.
Reklama – článok pokračuje nižšie

Autá a nákladné vozidlo navrhol Ben Bowlby-chlapík za spoločnosťou Deltawing v spoločnosti Nissan, ktorý minulý rok pretekal v spoločnosti Le Mans-a tiež integruje inováciu lítiových batérií podobnú injekcii objavenej v spoločnosti Leaf Electric Road Car. „Autá a nákladné auto, ako je tento, poskytuje neuveriteľne ťažké testovacie lôžko o tom, čo by mohlo byť mimoriadne efektívne pre cestné autá a nákladné autá budúcnosti,“ uviedol Bowlby. “Počas nasledujúcich 12 mesiacov budeme testovať niekoľko hnacích jednotiek v rozsiahlom testovacom programe.”
Výkonný viceprezident spoločnosti Nissan Andy Palmer povedal: „Zeod RC je prirodzený progres z pokroku v oblasti Leaf Road Cars and Truck, ako aj pretekárske vozidlá Leaf RC a prototyp nákladných automobilov. Technológie založené s týmto programom budú súčasťou budúcich inovácií pre vozidlá Nissan Road. Dychtivo čakáme na šancu predstaviť ponaučenia získané s rozvojom inovácií batérií v najstarších, najťažších a najvýznamnejších výdržových závodoch na svete. “
Zeod RC je nastavený na začatie testovania neskôr v lete. Spoločnosť Nissan uvádza, že autá a nákladné autá sú predchodcom úplného útoku na špičkovú triedu LMP1 spoločnosti Le Mans v budúcnosti, kde by šlo s výrobcami, ako sú Audi, Toyota, ako aj Porsche.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *