Watchdog: Náhradné kľúče automobilov

Takmer všetky nové autá prichádzajú s dvoma kľúčmi: Majster a náhradné. Čo sa však stane, ak si uvedomíte, že mimoriadne zásadné nefunguje? To sa stalo s Paulom Batesonom z Halifaxu v West Yorkshire. A bohužiaľ pre Pavla, až štyri roky po prijatí svojho nového Hyundai Getz pozoroval, že náhrada je pre auto niekoho iného.
Reklama – príspevok pokračuje nižšie

“Keď som dostal Getz, jednoducho som vložil náhradné rozhodujúce do svojho domu v bezpečí,” povedal nám. “Auto bolo splatné službou, a tak som sa rozhodol dať náhradu za garáž na použitie – ale vedel som, že je to úplne iné rozhodujúce a nehodilo sa.”
Paul sa vrátil k predajcovi, ktorý mu predal auto, aby sa pokúsil získať ten správny kľúč. Tvrdí, že mu bolo povedané, že jeho právo nebolo možné nájsť a že to pravdepodobne bolo vyhodené po tak dlho.
Predajca mu ponúkol nový kľúč, ale iba ak zaplatil 172 GBP. Toto bolo klesnuté na 127 GBP s kódovaním „Free“ potom, čo sa sťažoval, aj keď showroom pripustil, že došlo k chybe.
Motorové kódy priemyselného orgánu nám povedali, že zatiaľ čo predajca nie je právne povinný dodávať dva kľúče, pretože to bolo súčasťou predaja, to je to, čo musel Paul dostať. Štvorročná medzera však veci komplikuje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *