Nissan potvrdzuje, že spoločnosť Sunderland zostane otvorená kvôli obchodu Brexit Deal

Nissan potvrdila, že jeho výrobné zariadenie spoločnosti Sunderland zostane v prevádzke, vďaka obchodnej dohode dosiahnutej medzi Spojeným kráľovstvom a EÚ.
Nissan však plánuje urobiť určité zmeny, aby využil podmienky dohody; V súčasnosti môžu výrobcovia automobilov vo Veľkej Británii naďalej predávať automobily do tarifných taríf EÚ, pričom dodávajú najmenej 55 percent komponentov vozidla získaných z ľubovoľného trhu.

NOVÝ 2021 NISSAN Z Sports Automobile spustený so 400 koní

Takže, aby sa kvalifikovala na túto klauzulu na čo najviac automobilov, Nissan v nasledujúcich mesiacoch vstúpi výrobu 62 kWh listu do Sunderlandu a zamiešajte zariadenie na zostavenie batérie EVS bližšie k domovu v tomto procese. Je to rozhodujúci krok pre Nissan, pretože približne 70 percent automobilov postavených v Sunderlande sa vyváža – veľa z nich do EÚ.
Reklama – príspevok pokračuje nižšie

Spoločnosť Sunderland tiež začne v najbližších mesiacoch produkciu Qashqai novej generácie-a existuje šanca, že značka môže rozšíriť svoju činnosť, aby vytvorila nový X-Trail a Ariya EV, hoci zatiaľ nebolo potvrdené nič.
Dohoda Brexit určite príde ako úľava pre finančné oddelenie spoločnosti Nissan, pretože firma ukončila predchádzajúci finančný rok čistou stratou 671,2 miliárd jenov (5,08 miliárd GBP) a prevádzkovou stratou 40,5 miliárd jenov (306,7 milióna GBP). Sľub obchodovania bez colných taríf naznačuje, že značka musí byť schopná tieto straty vyčistiť oveľa rýchlejšie, akonáhle sa s pandémiou zaobchádza.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *