„Volvo sa púšťa na ambiciózny tlak na nulové úmrtia vo svojich autách

Volvo je už dlho známa ako značka zameraná na bezpečnosť ciest. Ale 60 rokov po tom, čo spoločnosť vynašla trojbodový bezpečnostný pás-a potom otvorila patent, aby pomohla každému cestujúcim v automobiloch-Švédi sa púšťajú do ešte ambicióznejšieho tlaku, keď sa usilujú k svojmu cieľu nulovej úmrtia vo Volvo automobiloch do roku 2020 .
Reklama – článok pokračuje nižšie

Je ťažké premýšľať o tom, ako mohla iná značka urobiť také oznámenia, ktoré Volvo Boss Håkan Samuelsson minulý týždeň uviedol na tlačovej konferencii spoločnosti. Mohli by ste si predstaviť Mercedes, Audi alebo BMW facku a na každom automobilovom limite, ktorý produkujú, rýchlo vyrábajú rýchlostný limit 112 mph? Alebo využívanie technológie geofencingu na to, aby sa maximálne znížilo v oblastiach s zraniteľnejšími chodcami, ako sú školy?
• Spojené kráľovstvo zavedenie limitov rýchlosti riadených EÚ do nových automobilov z roku 2022
Pohyb Volvo je rovnako šikovný, ako je dobre mienený. Spoločnosť vytvára pozíciu ako alternatíva „myslenia“ k zavedeným nemeckým značkám a curveball o bezpečnosti – v neposlednom rade, otvorenie 60 -ročného výskumu tejto témy – je v tomto ohľade rovnako užitočné ako v tomto ohľade ako Odvážny skok smerom k elektrifikácii.
Z širšieho hľadiska však nápady vyzerajú dostatočne odvážny, aby naštartovali všeobecnú konverzáciu v automobilovom priemysle, o tom, koľko zodpovednosti spočíva v vodičovi/majiteľovi a koľko s firmou, ktorá dodávala vozidlo. Koľko z nás, ako kupujúci automobilov, mali nejaký výcvik o tom, ako sa vysporiadať s vozidlom pri 112 mph, natož 20 mph po tomto bode?
Väčšina hluku o bezpečnosti za posledných pár rokov sa zameriavala na autonómne automobily, ktoré pre nás vedú všetky vedenie. Iniciatíva spoločnosti Volvo však môže skončiť ukázaním zvyšku odvetvia – a zákazníkov, ktorí ho podporujú -, že existujú dosiahnuteľnejšie, ekonomické a praktické spôsoby, ako dosiahnuť cestu každého, len o niečo bezpečnejšie.
Súhlasíte s Johnom? Dajte nám vedieť, čo si myslíte v komentároch nižšie …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *